top of page
חיפוש

צילום שקיעות בחוף פלמחים - החוויה האישית שלי + טיפ של אלופים

עודכן: 28 בנוב׳ 2023


 

"הייתה שקיעה משוגעת אתמול בפלמחים!"

 

הנה משפט שאמרתי אחרי כל ביקור בחוף המהמם הזה.


וזאת בדיוק הסיבה שאני כל כך אוהב להגיע לחוף הזה ולצלם בו.שקיעה מהסרטים בחוף פלמחים

 


כל יום וכל שקיעה יראו אחרת בפלמחים. העננים יסתדרו בצורה שונה, המרקמים של האבנים והצמחיה בחוף ירגישו אחרת, השמש תצבע את השמיים בצבעים מיוחדים שיראו שונה מאיך שהם נראו אתמול וימשיכו להשתנות גם מחר...שמיים דרמטיים במיוחד פלמחים

 


הכנה לסדנא


לפני זמן מה, ביום חול באמצע ינואר, הגעתי לחוף כחלק מההכנות לקראת סדנת צילום שקיעות נוספת שאני מעביר בסוף פברואר. יתכן ואני דואג יותר מדי, אבל לפני כל סדנא (ולא רק בפלמחים) יש לי נוהג לבחון את השטח בעצמי, מעין פרפקציוניזם בלתי נשלט שכזה שאוחז בי לעיתים קרובות. אבל גם אם זה מוגזם, יש לי כמה סיבות מוחשיות למדי לעשות זאת.בחיפוש מתמיד אחר זוויות צילום חדשות

 

 
 
לצלם ברוגע

כל ביקור שלי בחוף נותן הזדמנות לצלם את המקום כשהראש נקי מדאגות ומפוקס על הצילום - חיפוש הקומפוזיציה הטובה ביותר, האור היפה ביותר, ההגדרות הנכונות במצלמה וכו'. זה כמעט ובלתי אפשרי במהלך הסדנא בה אני מרוכז במשתתפים וההדרכה שלהם.


כל יום צילום נראה אחרת


מעבר לכך, במקומות מסוימים (ופלמחים ביניהם כפי שכבר כתבתי) כל יום נראה אחרת לחלוטין - תאורה משתנה (צבעים, כיוון וכו') עננים מקבלים צורה אחרת, זרימות המים משתנות. כך ניתן לקבל גיוון ועניין מחודש בתמונות גם ממקומות שכבר ביקרתי בהם מספר פעמים.


חשיבה מחדש על התכנים


הביקור לבד מאפשר חשיבה מחדש על הנושאים אותם ארצה להעביר בסנדא ולחפש תמיד איך לחדש ולהפוך את הסדנאות לעוד יותר מעניינות ובעלות ערך למשתתפים.


בלת"מים בשטח


לפעמים דברים משתנים בחיים שאינם נמצאים בשליטתנו. לא הייתי רוצה להגיע לסדנא ולגלות פתאום שאין כניסה לאתר כלשהו או שהסצינה השתנתה משמעותית ולא מתאימה לצילומים.מה אנסל אדאמס היה אומר על זה?

 


גלים נמרחים בפריים

 


דמויות בחוף

  
 


טיפ של אלופיםאם יש טיפ אחד שהייתי רוצה שתצאו איתו מהמאמר הקצר הזה אז זה יהיה זה: 

כצלמי טבע, לעולם אל תגידו "כבר הייתי שם".

 


בין אם מדובר בצילום מפלים או פריחה בגולן, עגורים באגמון החולה, שקיעות בפלמחים או זריחה בים המלח - כל יום במקומות המדהימים האלה יראה שונה מקודמו ואם יש לכם לוקיישן אהוב במיוחד - הקפידו להגיע אליו במספר הזדמנויות שונות כדי שתוכלו לצלם תמונות כמה שיותר מגוונות.


כמובן, הקפידו לעשות עבודה מקדימה לפני כל הגעה - תבדקו האם יהיו עננים מרשימים, האם קיימת זרימת מים משמעותית באותם המפלים, תכננו את שעת ההגעה הנכונה בה התאורה הכי פוטוגנית וכו'.
מעט לפני שהשמש שקעה

 טיפה בים

 


לסיכום


מאמר אישי וקצר הפעם, יש גם כאלה. מקווה שנהניתם ואשמח לשמוע את דעתכם - בתגובה, בהודעה או בטלפון.


אם תרצו להעמיק את הידע בצילום נוף ושקיעות, מזמין אתכם להרשם לסדנא יעודית לצילום שקיעות בחוף פלמחים.


מזמין אתכם לקרוא גם את המאמר לצילום נוף ימי עם טיפים שימושיים והמלצות מהלב.

שלכם,

ויקטור 
 

 

קישורים רלוונטיים:


567 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page