top of page
חיפוש

החלומות שלי - הצהרה רשמית - החמישיה הפותחת (מתוך עשר)

עודכן: 28 בנוב׳ 2023


 

הבטחות מקיימים

 


במאמר הקודם על חלומות והגשמה כתבתי כמה מחשבות שיש לי בנושא הכל כך חשוב הזה - חלומות והגשמה.

נתתי את ה - "יש לי חלום" של מרטין לותר קינג בתור דוגמא בולטת לאדם דגול עם חלום, אחד שלא רק מדבר אלא מתכנן, מגשים והולך עם זה עד הסוף. העלתי תהייה על האם בכלל נכון לקרוא לזה "חלום", כי עצם ההגדרה עלולה להטעות ולהשאיר אותו בגדר פנטזיה שלעולם לא תתגשם. הצעתי שכדאי לקרוא לזה "מטרה" או "יעד" ולהצמיד לזה תכנית מבוססת, עם משימות לביצוע ולו"ז כדי שהוא אשכרה יתממש.


אחד הנושאים שהכי רציתי להדגיש במאמר (ובכנות, מה שהכי התלהבתי ממנו) היה "הרשימה", הרצאה מרתקת ומעוררת השראה של יובל אברמוביץ שהייתי בה לא מזמן. בהרצאה מציע יובל קונספט מגניב, הגיוני ומשוגע בעת ובעונה אחת, שנראה לי כמו הדבר שבאמת צפוי להגדיל את הסיכויים להצלחה.


הקונספט הוא - "לצעוק את החלומות" - לבנות רשימה של חלומות ולהצהיר עליה בפני כל העולם. מגניב ופשוט אבל לבטח סופר מאתגר. נדרש הרבה אומץ כדי לעשות את זה כי כמו שהסיכויים להצלחה גדלים כך גם הכישלון יהיה מהדהד יותר, במידה ויגיע.


התחברתי למסר ולקונספט והחלטתי ללכת עליו. אני מאמין שהצעקה של החלומות תגביר עוד יותר את המחויבות שלי לתהליך והסיכויים להצלחה יגדלו. על הדרך, כבונוס, מקווה שאמצא אנשים טובים שירצו לתמוך ולעזור ואף שותפים שיצטרפו למהלך ויעזרו לי להגשים ולהתקדם.רגע האמת - החלומות שלי - החמישיה הפותחת


מפחיד, מאתגר, חושפני - להתחייב ככה בפני הציבור. כבר לא אוכל לעגל פינות. לא אוכל להחזיר למגירה. אבל אם באמת רוצים להגשים משהו, לדעתי זאת דרך מצוינת להעלות את הסיכויים להצלחה.


יובל הציע לפרסם רשימה של עשרה חלומות ל-400 הימים הקרובים. וכך אני אעשה. כאן אתחיל מהחמישה הראשונים ואת היתר אמשיך במאמר הבא.


יולי 2021. בואו נראה מה יקרה עד סוף אוגוסט 2022. יאללה, קופצים למים!חלום מס' 1 - לכתוב ספר לימוד צילום


נשמע יומרני? אולי. אבל אם אנשים כמו דונלד טראמפ יכולים לכתוב ספרים, לתת למישהו השראה וללמד - אז נראה שגם אני יכול.


הגיע הזמן לרכז את אינספור השיעורים והלמידות שלמדתי בעצמי ולימדתי אחרים בפלטפורמה אחת שתעזור לכל המידע הזה להיות זמין ונגיש לכמה שיותר חברים, גם בקהילה שלנו וגם מחוצה לה.


איך יראה הספר? מה הוא יכלול? מה יהיה מיוחד בו?


כל הדברים האלה ועוד רבים אחרים - אצטרך לעבוד קשה לבנות את הקונספט ולדייק אותו תוך כדי תנועה. מה שבטוח, זה שארצה שזה יהיה ספר בעל ערך אמיתי ואיכותי, שבאמת יעזור לאנשים להתפתח.


כתבתי במאמר הקודם (וגם כאן) שהחלום לבדו אינו מספיק וחשוב לנתב את הדרך אליו בעזרת משימות פרקטיות ומדידות. אז הנה כמה נקודות שרשמתי לעצמי בדרך אל החלום, לטווח הקצר והארוך.

מהם הצעדים שאני מכוון לבצע?

 • הקציתי זמן ביומן, נקי מהפרעות, בו אשב עם עצמי בנחת וברוגע לגבש סופית מה יהיה הקונספט של הספר.

 • אקבע זמנים קבועים ביומן לתקופה הקרובה אשכרה לעבוד על הספר. אתחיל מבניית ראשי הפרקים המרכזיים ואז המשניים. לאחר מכן, אתחיל לרכז את התכנים שכבר קיימים בכל מיני מקומות במחשב וברשת. השלב הבא יהיה למלא את התוכן לפרקים בהם הוא חסר. מאמין שבעקבות התהליך הזה יצאו עוד כמה מאמרים נקודתיים בבלוג הזה, שזה כבר בגדר בונוס.

 • לאחר בניית השלד והתכנים, אתפנה לעיצוב הספר, סביר להניח עם איש מקצוע שיעזור לי לדייק גם את הנראות שלו, שחשובה לא פחות מאשר התוכן.

 • במקביל, אפנה להתיעצות למספר אנשים שעשו זאת בעבר ויצרו ספר, כמו יובל אברמוביץ עם ספרו "הרשימה" או עדן ביבס, חבר יקר שכתב ספר מהמם עם הלמידות שלו מתקופת הקורונה, ועוד.

 • אבנה תכנית איך לממן את כל התהליך - אין ספק שהתהליך הזה דורש הרבה זמן השקעה וכמובן תקציבים.

 • לבסוף, יגיע השלב של ההדפסה. כבר יצרתי קשר עם בית דפוס שנראה מתאים לתהליך.חלום מס' 2 - להוביל מסע צילום בכל אחת מששת היבשות


אחחח הקורונה, למה כתיבת החלום הזה צריכה להתחיל דווקא ממך?


שניה לפני תחילת המשבר העולמי עם התפשטות המגפה הנוראית הזו, הובלתי שני מסעות צילום ליעדים מרתקים ואני יכול כבר עכשיו להגיד בגאווה ששליש מהחלום הזה הושג.


הטיול הראשון היה לבאקו ונופי הקווקז של אזרבייג'ן - אסיה. השני היה ממש רגע לפני שסגרו לנו את השאלטר, במסע צילום טבע מרתק לקוסטה ריקה - אמריקה הצפונית (למדייקים שביניכם - זאת השייכות הגיאוגרפית של מדינת מרכז אמריקה הנפלאה הזו).
המשך הגשמת החלום נראה מעט מעורפל ולא לגמרי תלוי בי או בעשייה של פוטוטיפס. לצערנו, ההתנהגות העקשנית של הוירוס שפשוט לא רוצה לעזוב אותנו מקשה מאד לקבל החלטות ולקדם נושאים לטווח הארוך.


אבל מה שכן תלוי בי לגמרי אעשה.

 • בימינו אני ממשיך לחקור לעומק מגוון לוקיישנים לטיולי צילום פוטנציאליים, כאלה שכבר ביקרתי בהם וגם מקומות חדשים. אל דאגה, הם מפוזרים על גבי הגלובוס, לא סתם כתבתי "כל ששת היבשות".

 • אני נמצא בקשר כמעט יומיומי עם מספר גורמים, שותפים להפקות טיולים לחו"ל. יחד אנחנו בונים את התוכניות השונות וחושבים על האסטרטגיות לממש את החלומות שלנו.

 • חלק מהתכניות יצאו לפועל בקרוב, חלק ימתינו לתקופה שאחרי זעם הקורונה. מה שלא יהיה, אהיה מוכן ברגע האמת.


 
 


חלום מס' 3 - לפתח מועדון צילום מצליחמתוך "מי אנחנו" באתר שלנו:

​פוטו טיפס נוסדה על מנת להוות סביבה חמה ותומכת לאנשים נהדרים שחולקים את האהבה לעולם המופלא של הצילום.

אני משוחד, אז תגידו אתם איך אתם מרגישים בפוטוטיפס.


בכנות, אומר לכם ש"סביבה תומכת" זה אחלה ואין ספק שהקהילה כפי שהיא היום עובדת נהדר ובהחלט מהווה בית לאלפי צלמות וצלמים ישראלים. השאיפות שלי הן להפוך את זה להרבה מעבר לכך.


מועדון צילום נראה כמו הכיוון הנכון כדי לממש את השאיפה הזו. מועדון עם פעילויות צילום תכופות, אינטנסיביות ומאתגרות, הרצאות וטיפים, עם תהליכי לימוד מעמיקים ובלעדיים, משובים איכותיים וכו' (שלא נחשוף כאן את כל התכניות המלאות).

אז מה השלבים הבאים לביצוע?


החלום הזה כבר עכשיו נמצא בשלבי בשלות מתקדמים. כל מה שנותר זה ללטש את התוכנית והקונספט, לפרסם ופשוט לצאת לדרך.


בקרוב אצלכם.חלום מס' 4 - לפתח ערוץ יוטיוב מוצלח להדרכת צילום והשראה


ערוץ יוטיוב הוא חלומו הרטוב של כל יוצר תוכן בכל תחום שרק תחשבו עליו. אבל, שלא תבינו אותי לא נכון. אין לי שום כוונה להיות הג'ארד פולין או פיטר מקינן הבא. גם אין שאיפות לזנוח את כל העשייה בפוטוטיפס ומחוצה לה ולהפוך להיות יוטיובר בפול טיים.


אז למה בכל זאת ערוץ יוטיוב?


א. כי זה Cool.

ב. כי כך אוכל להנגיש את התכנים האהובים עליכם בצורה יעילה, נוחה ומסודרת.


דמיינו סדרה של סרטונים קצרים וקולעים העוברים מ-א' עד ת' על שיטות העבודה המומלצות עם פילטר ND. או הדרכה קצרה על איך לעבוד עם מברשת בלייטרום. שלוש דקות על טיפים מוצלחים בקומפוזיציה. נראה לי שהבנתם את הקטע.


יותר מכך, יוטיוב היא אחת הפלטפורמות המובילות לחיפוש תכנים ובצורה זו אוכל לחשוף את פוטוטיפס לקהל יעד חדש ורלוונטי.


ערוץ יוטיוב חדש כבר קיים לפוטוטיפס. האתגר הוא להתחיל למלא אותו בתוכן ובעיקר - להתמיד בעשייה. כי יוטיובר שלא מפרסם, הוא יוטיובר מת.


בקרוב, על המסכים שלכם.

הצעדים למימוש

 • קביעת לו"ז חודשי (כזה שאוכל לעמוד בו) והכנה של מערכי שיעורים קצרים.

 • קביעת לו"ז חודשי לצילום השיעורים, העריכה שלהם והבאתם לרמת גימור ראויה לפרסום.

 • בהמשך - שילוב של מדריכים נוספים בהדרכות בערוץ.

 • בטווח הארוך - התמדה התמדה התמדה.חלום מס' 5 - לפתח את דור העתיד בפוטוטיפס - ילדים ובני נוער


לשמחתי הרבה, אני רואה לא מעט הורים שעוסקים בצילום יחד עם ילדיהם. יוצאים לשטח, מצלמים, מלמדים, חווים את העולם המופלא של הצילום כמשפחה. לראות את זה עושה לי טוב בלב והייתי רוצה לחזק את התחום הזה בפוטוטיפס.


כרגע הקונספט עדיין לא סגור ומלוטש, אבל הרעיון הכללי קיים. אולי זה יהיה בשיתוף המשפחה, אולי הילדים לבדם יגיעו לסדנאות וקורסים, אולי שניהם.


מה שבטוח זה שפוטוטיפס צריכה לפתח גם את דור העתיד.


מה התכנון?

 • להקצות זמן לפתח ולדייק את הרעיון עד למצב שהוא מוכן לשיגור.

 • למצוא אנשי מפתח שיעזרו לקדם ואף להוביל את התחום בפוטוטיפס.

 • לעוף על זה, כי העתיד לא יחכה

עד כאן להיום


אשמח מאד מאד לשמוע את דעתכם. על הקונספט של "לצעוק את החלומות" ועל החלומות עצמם. אם יש לכם רעיון שלדעתכם יעזור - אל תהססו לכתוב לי או להגיב כאן למטה.


בהזדמנות זו - רוצה להגיד תודה ענקית לכל קוראי הבלוג והחברים בקהילה המדהימה שלנו. התמיכה שלכם, הדחיפה קדימה, הלמידות שאני זוכה להן בזכותכם - כל כך לא מובן מאליו.


שלכם,

ויקטור.

 
 

קישורים נוספיםComments


bottom of page