top of page
חיפוש

סטודיו ביתי למתחילים - רשימת הציוד

עודכן: 28 בנוב׳ 2023

סטודיו ביתי בתקציב קטן - רשימת הציוד המומלצתשלום צלמים וחברים יקרים!


בהמשך להרצאה שלי בנושא בקבוצת פוטוטיפס בפייסבוק, רציתי לרכז את המלצות הציוד שדיברתי עליהן במקום אחד.


ההמלצות האלה נועדו עבורכם - שתוכלו להתחיל לבנות ערכת סטודיו ראשונית בבית, שתאפשר להתנסות וללמוד עוד על צילום ועל אור מלאכותי.

הרשימה הבאה מיועדת לצלמים חובבים ומחולקת לפי 3 אופציות תקציב: מינימלי, בסיס ומורחב. לדעתי לאופציה האמצעית יחס העלות/תועלת הטוב ביותר. 

טבלת ציוד מומלץ לצלמים החובבים

 


דוגמא למה שאפשר להשיג בעזרת ציוד בסיסי בלבד

 

ההמלצות האלה הן לא בהכרח הדברים היחידים שיעבדו וישנן הרבה דרכים להגיע לתמונה שעליה אתם חולמים. 

אשמח לראות בתגובות, אם יש לכם הצעות משלכם למוצרים הראשוניים לסטודיו והיכן אתם ממליצים לקנות אותם.

 


 
 


ניסיונות בסטודיו הראשון שלכםעברתם על הרשימות שלמעלה, רכשתם את הציוד שראיתם שיהיה נכון עבורכם. נהדר! עכשיו לפרקטיקה.להלן הצעה לניסוי התחלתי עם מערך תאורה בסיסי שתוכלו ליישם בקלות.


הסט אפ

  • העמידו רקע שחור

  • הרכיבו את הפלאש בתוך סופטבוקס ומקמו אותו כמה שיותר קרוב לאובייקט, בלי שיכנס לפריים

  • איך למקם? בזווית 30 הצידה ו45 מעלות מעל האובייקט ביחס למצלמה


נתוני צילום התחלתיים

  • מהירות תריס – 1/160sec

אפשר לצלם גם עם תריס מעט מהיר יותר (1/200), לפי מהירות הסנכרון של המצלמה שלכם. זה יעזור לבטל את האור הסביבתי ולאפשר רק לתאורת הפלאש להאיר את האובייקט.

  • צמצם F/8 - בכדי להעלות את עומק השדה ולוודא שכל הראש של המודל יהיה בפוקוס

  • ISO 200 - נקודת מוצא

  • עוצמת פלאש – להתחיל ב-1/8 ולבדוק את התוצאות.

מה בהמשך?


אחרי קבלת התוצאות הראשוניות עם ההמלצות הקודמות שלי, תראו אם תרצו לשנות משהו בתאורה מבחינת העוצמה, הכיוון והאפקט שהיא מייצרת. מבחינת הסט אפ, תראו אם שינוי זווית הסופטבוקס או המרחק שלו מהמצולם יכול לשפר את התוצאות. מבחינת ההגדרות, ניתן לשנות את עוצמת הפלאש או את האיזו.


פחות מומלץ לשנות את הצמצם כדי לא לפגוע בעומק השדה ובטח לא את מהירות התריס, אלא אם אתם מכוונים לאפקט שונה מהצילום הקלאסי ויודעים מה אתם עושים.עבודה עם המצולמים


זהו נושא שלם שמגיע לו מאמר משל עצמו ואינו חלק מהמאמר הקצר הזה. אם בכל זאת אסכם בכמה מילים, לאחר שמצאתם את החשיפה הנכונה ותאורה שמחמיאה למצולם/ת, זה הזמן להתחיל לשחק עם הצד האנושי יותר של צילום סטודיו. העמדות שונות ביחס למקור האור, הבעות פנים, כיווני מבטים וכו'. בהמשך תוכלו גם לשלב אביזרים נוספים, מתקדמים יותר.


מכאן - לצלם לצלם לצלם!לסיכום


מוזמנים להצטרף לסדנאות הבאות בנושאי סטודיו (למשל הסדנא הראשונה לצילום בסטודיו עם פלאש אחד) ולהעמיק איתי יותר בסטודיו והבנת האור המלאכותי.


מקווה שנהנתם!


שלכם, אסף סופרין.למי שלא מכיר אותי, אני צלם ומדריך צילום מרמת השרון. מצלם בהתלהבות משנת 2000 ומקצועית החל מ-2016. מצלם מגוון של נושאים ובמיוחד אוהב לצלם פורטרטים של אנשים, בסטודיו ומחוצה לו. המומחיות שלי היא צילומי תדמית ותנועה וצילומי סטודיו שונים. למדתי ונהנה להמשיך ללמוד צילום באופן קבוע ומאוד נהנה להעביר את הידע הלאה בסדנאות ובהרצאות.


מומנים לעקוב אחריי בפייסבוק ובאינסטגרם. 
 

 

קישורים רלוונטיים:
תגיות:Comments


bottom of page